Forrásművészet kiállítás Győrben

kazinczy-győr-1000x563 Forrásművészet kiállítás Győrben

2019.11.30.

November 22-én a Forrásművészet kiállítást Győr egyik kimagasló oktató-nevelő munkát felmutató oktatási intézményében Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium építettük fel, egy olyan intézményben, ahol a kiváló pedagógusok és motivált fiatalok közös munkájából évről-évre példaértékű eredmények születnek.

Külső létezésnek örömet szerző képeket igyekeztünk a klubban kiállítani, a belső létezésnek örömet szerző képeket pedig a könyvtárban állítottuk ki.

A kiállítás megnyitó ünnepségére, a nagyszámú érdeklődő diák és pedagógus, november 28-án, csütörtökön 9:40-re a Könyvtárban gyűlt össze.

A megnyitó bevezetőjében Németh Tibor igazgató úr köszöntötte a megjelenteket és beszélt a művész Indiában töltött időszakának politikai, vallási és művészeti környezetéről, a jellegzetes hangszereiről és említést tett és méltatta a művész Világharmónia Futás kezdeményezését, amelyen 2007-ben az iskola sok diákjával vett részt. Azt követően Kocsis Richárd rajz- és vizuális kommunikációk tanár úr beszélt az indiai művészetek színvilágáról és kifejezési módjáról. Utána kapott szót Varga István, aki a kiállító, Egységszív Alapítvány képviseletében jelent meg és beszélt a művész azon belső indíttatásáról, amely 1974 november 19-én elindította őt a belső forrásból táplálkozó művészetének útján. Beszélt az alkotás előtti és az alkotás közbeni csendről, a belső örömről és annak fontosságáról, a színekről, formákról és kompozíciókról, és azokról az emberi értékekről amelyek az alkotásokban a néző számára is megnyilvánulnak. Beszélt a képek számának rohamos gyarapodásáról, a teljes mennyiségéről, a méreteiről, valamint említést tett és videón is bemutatta a művész által használt festőeszközöket, az alkotás folyamatát. Fontosnak tartotta kiemelni a képek szemlélésének módját és kérte a jelenlévőket, hogy fordítsanak figyelmet és adjanak maguknak elegendő időt a képek szemlélésére.

Felvillanásokon keresztül mutatta be a békeálmodó művész, békét hirdető és azt elősegítő irodalmi, költészeti, zenei, és sport tevékenységeit, világméretű kezdeményezéseit, mint pl. a Egység-Otthon Békefutás (Világharmónia Futás), a vallások iránti szeretetét és barátságát, valamint az emberiség azon vezetőivel való mély kapcsolatát, akik a testvériség ápolásán és annak előmozdításán munkálkodtak.

Végezetül a hallgatósággal megosztotta a művész 1999.december 31-én írt, „Az Új Évezred Filozófiája” c. aforizmáját:

„Az új évezred filozófiája ez lesz: ne láss hibát senki életében, ne láss hibát saját életedben. Egyedül azon munkálkodj, hogy meglásd mindazt a jót, amit még tervezel megtenni, s mindazt a jót, amit mások vittek véghez.”

A kiállítás január 13-áig lesz látható. A legtöbb diáknak legjobban tetsző képeket, egy májusi kis ünnepség keretében az Egységszív Alapítvány az iskolának ajándékozza.